سنگ انتیک:

کلیه محصولات سنگی گروه تولیدی ویلا از نوع سنگ تراورتن می باشد. سنگ تراورتن در واقع محصول طبیعی حاصل از رسوب گدازه های آتشفشانی است. این سنگ با داشتن خلل و فرج و حفره ، علاوه بر زیبایی و طیف رنگی گوناگون عایق حرارتی و صوتی خوبی می باشد. مقاومت و پایداری بالای سنگ تراورتن امکان استفاده از آن را در شرایط جوی گوناگون فراهم می نماید. مجموعه عملیات فرآوری سنگ تولیدی ویلا شامل استخراج سنگ خام از معدن، برش در ابعاد و ضخامت های مختلف و تبدیل آن به انواع چرمی، تیشه ای،آنتیک می باشد

سنگ آنتیک شرکت ویلا با استفاده از ماشین آلات تخصصی فرآوری سنگ با دقت بسیار بالا و رعایت تمامی استانداردهای صادراتی تولید می گردد. برای مثال ضخامت سنگ آنتیک 10 میلی متر بوده و در ابعاد بسیار ریزبا لبه های 100% گونیا برش می خورد. سپس قطعات سنگ وارد مرحله که نمای کهنه پیدا کرده و در فالبها و طرحهای گوناگون چیدمان قرار می گیرد. AGEING سپس روی تورهای مخصوص درابعاد 30/5×30/5 چسبانیده می شود و در کارتن های مخصوص بامتراژ1 متر مربع در هر کارتن بسته بندی و آماده ارسال می گردند.

کاربرد متداول این محصولات بیشتر برای استفاده در طراحی فضاهای داخلی و بیرونی ساختمان می باشد. توری تعبیه شده در پشت محصول ، امکان نصب و سریع آسان توام با دقت با نمایی کاملا یکپارچه و بدون فاصله در سطوح صاف یا منحنی شکل مانند ستون را فراهم می نماید. طرحهای ساده، طیف رنگی طبیعی کهنگی ایجاد شده از خصوصیاتی است که علاوه بر زیبائی، تناسب و ایجاد نمایی چشم نواز، تداعی کننده عناصر تزئینی معماری کهن ایرانی است.

استفاده از سنگهای آنتیک در خانه ها و محیط های اداری نیز صورت می گیرد.

شرایط نصب سنگ های تراورتن:
جهت نصب سنگ های آنتیک، چسب کاشی ، چسب چوب یا چسب بتون مورد نیاز است. ابتدا چسب کاشی را حداقل 5 کیلوگرم (برای 5 متر کار) با نیم کیلو چسب چوب (برای دیواره گچی) یا چسب بتن (برای دیواره سیمانی) کاملا مخلوط و یا کاردک یک لایه نازک پشت توری سنگ کشیده شود و سپس ورق توری را به دیواره مورد نظر چسبانده و با میخ آن را برای 24 ساعت نگاه داشته تا خشک و محکم شود. 24 ساعت پس از نصب می توان بنا به خواست مشتری جهت آشکار شدن بافت داخلی سنگ و براق شدن آن رزین یا مخلوطی از کلر چوب با تینر فوری به آن مالیده شود. یکی از ویژگی های استفاده از کلر چوب جلوگیری از جذب هرگونه مایعات و تمیز کردن آسان آن میباشد.