واحد تضمین کیفیت شرکت تولیدی موزاییک ویلا بر اساس اهداف درون سازمانی با استفاده از پرسنل متخصص و کارآزموده، نظارت کامل و مستقیم روی خط تولید و ثبت فرآیند و شواهد و همچنین مسوولیت حفظ و کنترل کیفیت محصول بر عهده دارد و در راستای بهبود مستمر، آزمایشگاه کنترل کیفی این شرکت مجهز به دستگاههی تست مقاومت خمشی، سری شماره بندی کامل الک، دستگاه آون، تست EC، انواع کولیس و ترازوهای کالیبره می باشد. واحد تضمین کیفیت شرکت علاوه بر تست انواع محصول واحد، کنترل اقلام ورودی را نیز بر عهده داشته که تست EC روی ماسه و دانه بندی ریگ و سایر آزمایشات لازم را انجام می دهد و در صورت تایید، مجوز ورود به انبار را صادر می نماید.

این واحد آزمایشگاهی با تجهیزات کامل قابلیت انجام انواع تست های اندازه گیری ابعاد، طول، عرض، ضخامت، ضخامت قشر رویه، مقاومت خمشی و جذب آب را دارا می باشد و سایر آزمایشات مورد نیاز از جمله تست سایش و درصد یخبندان را با همکاری آزمایشگاه های اکرودیته انجام می دهد.

واحد تضمین کیفیت موظف به نمونه برداری از مراحل تولید و انتهای خط و مسوول انجام و ارائه گزارشات آزمایش می باشد. از افتخارات واحد تضمین کیفیت می توان به نتایج آزمون بالاتر از حد قابل قبول اداره استاندارد طی دوره های تمدیدی اخیر، اخذ گواهی سیستم مدیریت کیفیت 9001:2000 ISO  به تاییدیه شرکت MIC انگلستان، و اخذ اولین پروانه کاربرد نشان استاندارد در سال 1363 اشاره کرد.