واشبتن
گروه تولیدی ویلا در سال 1357 برای اولین بار تکنولوژی تولید واشبتن را در ایران پیاده سازی نمود. واشبتن یا سیمان شسته محصولی است با پایه بتنی ، دارای سطحی برجسته ولی هموار که جهت فضاهای بیرونی، محوطه سازی، پارکها و پیاده روها مورد استفاده قرار میگیرد. واشبتن ویلا در ابعاد 60×30 cm با ضخامت 36mm   و ابعاد cm 20×20   و40×40 cm با ضخامت 30mm  تولید می گردد.
در پروسه ساخت واشبتن از سیمان تیپ ویژه پرتلند1-525 با مقاومت زیاد در برابر سولفات ، سنگدانه های طبیعی معدنی و کوهی شکسته بامش بندی مختلف و دیگر افزودنی های ویژه بتنی با میزان اختلاط انحصاری استفاده می گردد. وزن مخصوص بالای این محصول نتیجه بافت داخلی فشرده و یکپارچه آن بوده و میزان جذب آب را بسیار پایین می آورد، درنتیجه واشبتن پس از نصب و گذشت زمان تمامی شاخصهای کیفی خود را حفظ می نماید.
طیف گسترده ابعاد و همچنین رنگ بندی واشبتن امکان تنوع در طراحی فضاهای مختلف را باتوجه به بافت معماری و جغرافیایی هر منطقه فراهم می نماید.

روش نصب:
محصولات بتنی شرکت تولیدی ویلا از مواد اصلی شامل سنگدانه های معدنی و مرمریت، سیمان سفید وسیاه تیپ 1/521 ، ماسه شسته شده، پودر سنگ  و رنگ های معدنی توسط دستگاهها و فناوری پرس و ویبره تولید می گردد. خواص فیزیکی آن مشابه سنگدانه های معدنی مصرف شده در آنها وقطعات بتنی پر مقاومت می باشد. دستورالعمل نصب به شرح زیر از استانداردها و راهکارهای رایج در ایران و جهان و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه تنظیم گردیده است.

1- شرایط عمومی نصب:
1-1) در صورتیکه محل نصب موزاییک خاک دست ریز داشته باشد خاک بایستی کوبیده و تراز شود.
2-1) بستر زیرین موزاییک فرش از هرگونه مواد آهکی و گچی پاکسازی شود.
3-1) حین اجرای عملیات نصب ، شیب بندی مناسب جهت هدایت آب درنظر گرفته شود.
4-1) جهت انجام موزاییک فرش از ملات ماسه و سیمان به نسبت 3 به 1 به سیمان استفاده نمایید تا بالاترین مقاومت لازم در برابر هرگونه فشار و ضربه احتمالی را داشته باشد.
5-1) با توجه به نوع موزائیک شرایط اختصاصی فواصل نصب هر نوع آن لحاظ گردد.
6-1) پس از اتمام عملیات نصب ، بین درزها با مخلوطی از دوغاب پودرسنگ و سیمان به نسبت 3 به 1 و با رعایت شرایط خاص پر شود.

2– شرایط اختصاصی نصب:
1-2) واشبتن (سری W)
1-1-2) حدفاصل بین هردو واشبتن حدود 4 تا 5 میلی متر در نظر گرفته شود و فضای بین آن ها با دوغاب، مخلوط سیمان و مقدار کمی پودر سنگ (جزئی) به طور کامل فضا پر شده به   طوری که دوغاب رقیق به زیر موزائیک رفته و باعث چسبندگی بیشتر بین موزاییک و ملات شود.
2-1-2) در هنگام دوغاب دادن بین درزها سعی شود حدالامکان دوغاب بر روی موزائیک ریخته نشود.
3-1-2) پس از اتمام دوغاب ریزی و با درنظرگرفتن دما و قبل از سفت شدن دوغاب تمامی سطح فرش شده با موزائیک با فشار آب شسته شود تا ملاتی که طی دوغاب دادن بین سنگدانه ها قرار گرفته کاملا تمیز شده و واشبتن زیبایی خود را حفظ کند البته سعی شود که فشار آب با زاویه 45 درجه بر سطح واشبتن ریخته شود تا ضمن تمیز کردن ، فواصل میان واشبتن ها خالی نشود.