پازل:

از انواع دیگر محصولات بتنی تولیدی این گروه ، موزائیک پازل در طرحهای متنوع با کدهای شناسایی مشخص می باشد. این محصول در ضخامت به صورت تک لایه و در دو رنگ قرمز و فیلی موجود است. موزائیک پازل جهت استفاده 3cm در پیاده روها، پارک، تراس و پشت بام و اصولا محوطه های بیرونی مناسب است. این محصول ترجیحا برای محیط های با تردد سبک و ابعاد کوچک آن برای شیب بندی های مختلف قابل استفاده است.

روش نصب:
محصولات بتنی شرکت تولیدی ویلا از مواد اصلی شامل سنگدانه های معدنی و مرمریت، سیمان سفید وسیاه تیپ 1/521 ، ماسه شسته شده، پودر سنگ  و رنگ های معدنی توسط دستگاهها و فناوری پرس و ویبره تولید می گردد. خواص فیزیکی آن مشابه سنگدانه های معدنی مصرف شده در آنها وقطعات بتنی پر مقاومت می باشد. دستورالعمل نصب به شرح زیر از استانداردها و راهکارهای رایج در ایران و جهان و با توجه به شرایط آب و هوایی منطقه تنظیم گردیده است.

1- شرایط عمومی نصب:
1-1) در صورتیکه محل نصب موزاییک خاک دست ریز داشته باشد خاک بایستی کوبیده و تراز شود.
2-1) بستر زیرین موزاییک فرش از هرگونه مواد آهکی و گچی پاکسازی شود.
3-1) حین اجرای عملیات نصب ، شیب بندی مناسب جهت هدایت آب درنظر گرفته شود.
4-1) جهت انجام موزاییک فرش از ملات ماسه و سیمان به نسبت 3 به 1 به سیمان استفاده نمایید تا بالاترین مقاومت لازم در برابر هرگونه فشار و ضربه احتمالی را داشته باشد.
5-1) با توجه به نوع موزائیک شرایط اختصاصی فواصل نصب هر نوع آن لحاظ گردد.
6-1) پس از اتمام عملیات نصب ، بین درزها با مخلوطی از دوغاب پودرسنگ و سیمان به نسبت 3 به 1 و با رعایت شرایط خاص پر شود.

2– شرایط اختصاصی نصب:

2-2) تولیدات پازل (سری P)
این نوع تولیدات با توجه به دامنه کاربرد عمومی، سطح بیرونی و محوطه سازی استفاده می شود. فواصل درزها با توجه به اندازه پازل بطور معمول بین 2 تا 5 میلی متر تعریف می شود. پس از ریختن دوغاب مشابه واشبتن بهتر است جهت جلوگیری از محو شدن طرحها، فقط روی موزائیک توسط فشار آب کاملا شسته شود بطوریکه دوغاب بین درزها خارج نگردد. به طور کلی نکته حائز اهمیت در فرش هرگونه موزائیک زیرسازی اولیه بوده که در مرحله اول سطح زیرین کاملا کوبیده می شود و نسبت به کم یا زیاد بودن تردد ، حداقل گراویه ریخته شده حدود 5 تا 10 سانتیمتر باشد و مرحله دوم که همان ملات زیرین موزائیک است باید دو نم بوده تا موزائیک به راحتی و بدون هیچگونه ضربه ای در آن جا قرار گیرد و از ریختن سیمان و خاک خودداری شود.